Używasz nieaktualnej wersji przeglądarki Internet Explorer. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo Twojego komputera, a ponadto nie działa ona poprawnie z wieloma stronami, między innymi z tą.
Najnowszą wersję Internet Explorera znajdziesz >> tutaj <<

Inne popularne przeglądarki:

Zachęcamy do aktualizacji oprogramowania.

Pozdrawiamy.
Grupa b2-biznes.pl

baner kalkulatory oblicz

BANKI

Maleje liczba tradycyjnych placówek bankowych

Share

Banki decydują się na zamykanie tradycyjnych punktów obsługi klienta. Potwierdzają to dane Komisji Nadzoru Finansowego. W 2012 r. było 7534 oddziałów. W kolejnym roku liczba zmalała do 7363. Likwidacja oddziałów bankowych jest kompatybilna ze wzrostem nowych filii. W 2013 r. było ich 5009.

Wszystko odbywa się w myśl zasady – szybko, tanio, nowocześnie. Nowoczesne punkty (odziały smart) otworzył City Handlowy. Innowacje szykowane są także w Getin Noble Bank. Krzysztof Rosiński (Getin Noble Bank) podkreśla, że liczba oddziałów bankowych zmniejszy się o 50 proc. przez najbliższe 5 lat. Główne transakcje finansowe dokonywane są w końcu przez Internet, bez potrzeby spotkania z przedstawicielem placówki bankowej. 70 % klientów Getin Noble Banku wykorzystuje tak zwany e-serwis i nie odwiedza oddziałów tradycyjnych.

Leaderem nowoczesnej bankowości jest City Handlowy. To tam funkcjonują tak zwane odziały smart. Tradycyjne stanowiska kasjerów są zastępowane przez tablety i ekrany dotykowe. Sławomir Sikora (City Handlowy) mówi, że czas zakończyć erę tradycyjnej bankowości. Całkowite rozpowszechnienie innowacyjnych usług to kwestia 4 lat.

Warto podkreślić, że nowoczesna bankowość ma swoje ciemne strony. Getin Noble Bank planuje dokonać poważnej redukcji zatrudnienia. Obecność pracowników w oddziale nie będzie już konieczna. Strach związany z utratą pracy staje się powszechny wśród pracowników wszystkich banków.

Zyska jednak sektor doradztwa finansowego. Popyt na specjalistów w dziedzinie bankowości będzie rósł. Doradztwo finansowe nie może być całkowicie zinformatyzowane. Bartłomień Nocoń (Pekao) mówi, że jest to dowód na to, że bankowość tradycyjna nie odejdzie do lamusa. Ludzie mają potrzebę rozmów na temat finansów z żywym człowiekiem. Wybór kredytu hipotecznego czy produktu inwestycyjnego nie należy w końcu na najłatwiejszych decyzji.

Autor: Tomasz Kaczanowski

Dodaj komentarz


POLECANE ARTYKUŁY

Reklama:

 

Reklama:

PRACA

Sonda:

Czy będziesz się starał o dotacje z funduszy unijnych?

Czy będziesz się starał o wsparcie z dotacji unijnych?

Rozważam taką możliwość
Nie wiem
1 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Facebook:

Partnerzy:

   
Copyright © 2013. B2-BIZNES.PL
By: Joomla Free Templates